Wij roeiden met een ploeg van twaalf mensen, met een gemiddelde leeftijd van 58 jaar – van een dertiger tot een zeventiger. De HunZes bestond uit slechts zes roeiers. Petje af om dit met z’n zessen te doen. In de ploeg Nagalm hadden ervaren en onervaren roeiers zich verenigd. Ook zij roeiden in een mooie tijd over de finish.
—
Goede voorbereiding en hulp onderweg
Onze voorbereiding was grondig – en daar hebben we veel aan gehad. Dankzij Willem en Ellen, onze teamcaptains, hadden we een strak schema, regelmatige trainingen en zelfs oefentochten in Friesland om het parcours te leren kennen. Iedereen wist wat er moest gebeuren, ook bij onverwachte gebeurtenissen.
Onderweg konden we rekenen op een fantastisch ondersteuningsteam. Ruud fietste mee en hielp bij wissels. Hedwig was de rechterhand van Ellen onderweg. Jan en Jeanette verzorgden de inwendige mens. En Sophie was overal tegelijk: chauffeur, stempelaar, bidonvuller, rustbrenger én logistiek wonder. Dankzij hen konden wij blijven focussen op het roeien.
—
Warm, zwaar, en de moeite waard
Het weer was prachtig – misschien wat aan de warme kant. Maar dat maakte de tocht niet minder zwaar. Mist, nachtelijke wissels, slaapgebrek, lekke fietsbanden, een bijna-aanvaring in Leeuwarden, een natte start, kokend water op een voet – het zat er allemaal in. Maar daar staan we niet van te kijken. Dat hoort erbij. En het maakt de voldoening aan de finish alleen maar groter.
—
Volgend jaar: jubileumeditie – doe je mee?
In 2026 wordt de 40e editie van de Elfstedenroeimarathon georganiseerd. Een mooi moment voor andere Hunzeleden om (weer) mee te doen. Of je nu een marathonroeier bent of pas net begonnen: deze tocht is voor iedereen die houdt van roeien in teamverband, samen afzien en samen lachen.
Spreek ons gerust aan. We delen graag hoe het is – en denken met je mee.
—
Namens de roeiers van Hun uut Grunn 2025:
Tekla, Anne, Michael, Peter, Frouwke, Sacha, Willem, Steven, Karin, Hilda, Frank en Anneke
Dit bericht zal nog worden aangevuld.