Noord-Willemskanaal: in de periode 30 juni 2025 tot en met mei 2026 zijn er stremmingen van het fietspad richting de Meerwegbrug en richting de loswal (https://www.hunze.nl/wp-content/uploads/2025/06/2025-06-25-Mail-update-werkzaamheden-Doorfietsroute-Assen-Groningen-en-bijbehorende-stremmingen.pdf).

Winschoterdiep: Beperkte doorvaart Eemskanaal tussen de Oosterhavenbrug en de Berlagebrug, vanwege het heien van nieuwe damwanden in de noordzijde van het kanaal. Er liggen pontons en werkschepen afgemeerd aan de noordzijde tot het midden van het kanaal. Beperkingen gelden tot nader bericht.

Oorlogen & oceanen: een boek over de familie van Hunzelid Erik Ader

Home » Nieuws » Oorlogen & oceanen: een boek over de familie van Hunzelid Erik Ader

Oorlogen & oceanen: een boek over de familie van Hunzelid Erik Ader

Drie verhalen voor de prijs van één:  over een vader die voor de oorlog naar Jeruzalem fietste, in de oorlog honderden joodse landgenoten redde en daarvoor betaalde met zijn leven; over diens oudste zoon die als kunstenaar beroemd zou worden en verongelukte op een transatlantische solotocht in een miniem zeilbootje; over diens jongste zoon die rond de wereld zeilde, in burgeroorlogen belandde en op zoek ging naar de werkelijkheid achter de mythes rond het Israëlisch-Palestijns conflict;  drie verhalen die heden en verleden met elkaar verbinden en een opmerkelijke samenhang vertonen, bijeengebracht door die jongste zoon, Hunzelid  Erik Ader, in zijn boek “Oorlogen & oceanen”, in november uitgebracht bij Querido Fosfor.

Luister hier naar een interview in De Literaire Hemel, op 46:36, en lees ook de recensies in de NRCTrouw en Dagblad van het Noorden. Het boek is te koop in de boekhandel.