Op zondag 28 september 2025 worden we om 9.15 uur bij roeivereniging de Geeuw in Sneek verwacht. We zijn met een groep van 15 personen en worden hartelijk ontvangen met koffie/thee en oranjekoek ter ere van hun 40-jarig bestaan.
Het clubgebouw van RV de Geeuw, ligt een paar honderd meter ten zuiden van het rijksmonument de Waterpoort. Gastheer Klaas legt ons uit hoe we met elkaar de Finse boot in het water kunnen leggen en na het verdelen van de plaatsen, zeven mensen aan bakboord en zeven mensen aan stuurboord met Remco aan het stuur, zijn we om 10.15 uur klaar voor vertrek. De boot is 12 meter lang en 2meter breed en roeit verrassend licht.
Het water is vlak, de mist trekt op en de zon krijgt al snel de overhand. We roeien over de Geeuw naar IJlst en door de Wide Wimerts naar Heeg. Richting Woudsend leggen we aan voor een eerste stop, met over de weilanden het zicht op Jutrijp en de Hommerts. We zingen voor de jarige Ella en de jarige trakteert.
Over de Woudsender Rakken en de Wellesloot roeien we door Woudsend, het is druk op het water. We maken nog een keer een stop. Over het Kûfurd meer roeien we naar Langweer en worden we voor het drukke terras van Spot perfect aangelegd door stuur Remco. Daar nuttigen we op het terras en/of op de naast gelegen picknick banken buiten in de volle zon de lunch.
Om 14.45 uur vertrekken we met nu Sieb aan stuur om te roeien richting Langwarder Wielen onder de A7 door over het Noorder Oudeweg water, richting Sneekermeer. Mooie boten liggen aangemeerd of passeren ons. Sieb geeft ons af en toe tekst en uitleg over de omgeving.
Rond 16.15 uur roeien we Sneek binnen en trotseren we nog een aantal lage bruggen. Als we even voor 17 uur langs de Waterpoort roeien, zijn we enkele minuten later terug bij roeivereniging de Geeuw alwaar we de Finse Kerkboot veilig uit het water halen. We hebben deze dag 39 kilometer geroeid.
Samen met Sieb, Remco, Carien, Klaas, Linda, Sacha, Nynke, Alice, Han, Carla, Bahar, Anna, Ella, Tjitske en Marga hebben we een schitterende zonovergoten roeidag gehad in een Finse Kerkboot. Én zeker voor herhaling vatbaar.
Hartelijke groet,
Marga Oosterloo